Освітня програма

MASS CHESS - новий вид шахових змагань, в яких можуть брати участь одночасно сотні людей.

Кожній команді відводиться по 30 секунд на хід, під час якої гравці пересувають фігури, тим самим «голосуючи» за свій варіант ходу. Після закінчення часу система підводить підсумки, і найбільш популярний варіант ходу здійснюється в грі.

У випадках, коли два і більше варіантів ходів набрали однакову кількість голосів членів команди (наприклад 50 на 50, або 25, 25, 25, 25), перевага віддається тому варіанту ходу, на обдумування і здійснення якого гравцями було витрачено менше часу.

Рейтинг і оцінка учасника

Рейтинг кожного гравця обчислюється програмою в автоматичному режимі. Параметри, що впливають на розрахунок рейтингу:

 • збіг ходу гравця з ходом більшості учасників матчу: 1 хід = (+) 10 балів;
 • кожен хід гравця, незалежно від збігів з колективним ходом: 1 хід = (+) 1 бал;
 • час, витрачений на хід в секундах: 1 сек. = (-) 0,01 бала;
 • пропуск ходу: 1 хід = (-) 3 бали.

Правила та функції платформи

Функція "Здатися"

Натиснувши кнопку "Здатися" користувач не може робити хід. Нарахований рейтинг для гравця фіксується і бали за наступні прогалини - не знімаються.

Якщо 51% гравців здалися, команда буде зарахована поразка.

Функція "Запропонувати нічию"

Натиснувши кнопку "Запропонувати нічию" користувач фіксує свою пропозицію нічиї. Як тільки 51% гравців однієї команди запропонують нічию. У противника з'являється кнопка "Прийняти нічию".

Якщо 51% гравців взяли нічию - гра зупиняється..

Всі інші можливості і правила діють як в класичних шахах.

Освітня програма

Ми всі знаємо, що людина найкраще вчиться на своїх помилках. Давайте на мить уявімо, що у кожного з нас є можливість здійснити свій самостійний крок, а потім ще спостерігати за варіантами ходів інших людей. Колективний інтелект проти колективного інтелекту!

Програма побудована так, що в результатах голосування члени команди будуть спостерігати три спектра думок і три різні варіанти розвитку ситуації.

У першому випадку це буде середній хід, обраний більшістю учасників. Цей хід може бути не кращим з точки зору досвідчених шахістів, але ми вважаємо, що більшість і їх вибір слід поважати. У другому і третьому, члени команди будуть спостерігати за вибором як сильних, так і слабких гравців.

І ось це цікаво, тепер гра в шахи - це не тільки гра ваших думок, а й одночасний аналіз інших. Граючи в масові шахи, гравець повинен не тільки аналізувати і передбачити хід противника, але також оцінювати і аналізувати кращі і гірші ходи членів команди.

Гра в шахи виходить на новий рівень! По-перше, це збільшення навантаження на мозок і образне мислення за рахунок більшого обсягу аналізу. По-друге, система мотивації та рейтингу побудована таким чином, щоб стимулювати мислення і приймати рішення якомога швидше. Бали знімаються за пропуск і кожну секунду роздуми. По-третє, сама колективна гра додає пожвавлення і емоції. Ви і інші гравці переживаєте поразки і перемогу разом, а не закриваєтеся в собі.

Програма стимулює розвиток здібностей:

 • логіка
 • аналіз і планування
 • пам'ять
 • концентрація і увага
 • вироблення волі і характеру
 • розвиток цілеспрямованості
 • розвиток здатності до навчання
 • розвиток творчого потенціалу
 • вміння мислити системно і нестандартно

Програма реалізується в рамках статутної діяльності БО "ФОНД ГЕО-СОЦІАЛЬНІ ІГРИ"